Top 50 van de beste opleidingen fysiotherapie (DPT) in de VS voor 2026-2027

Vergelijking van 50 opleidingen fysiotherapie (DPT) voor 2026-2027
TL;DR
Physitrack biedt gratis academische licenties aan voor DPT-studenten die zijn ingeschreven aan partnerhogescholen en -universiteiten. Aanvragers kunnen nagaan of de instelling van hun keuze deelneemt. Als dat niet het geval is, kunnen ze de decaan of studiecoördinator van de opleiding vragen om een samenwerkingsverband aan te gaan.
- Opvallend hoog slagingspercentage, gedocumenteerd. De George Washington University rapporteert voor 2024 en 2025 een slagingspercentage van 97,7% bij de eerste poging tot het NPTE-examen binnen twee jaar en een uiteindelijk slagingspercentage van 100%.
- De voordeligste optie die eruit springt. Army-Baylor University geeft aan dat de totale programmakosten voor zowel ingezetenen als niet-ingezetenen 2.000 dollar bedragen, hoewel de toelatingseisen voor militairen bepalen wie er kan deelnemen.
- Opvallend hoge werkgelegenheidscijfers. De George Washington University meldt een werkgelegenheidspercentage van 100% voor afgestudeerden die op zoek zijn naar een baan in de fysiotherapie, en dit geldt voor elke lichting tussen 2022 en 2025.
- Toelating en onderzoek. In de vergelijking worden selectiviteit en onderzoek afzonderlijk behandeld, omdat de lijst geen score toekent aan deze factoren.
De lijst vergelijkt de gepubliceerde kosten van 49 opleidingen op basis van door de instellingen zelf gerapporteerde cijfers in het APTA PTCAS-overzicht. De George Washington University wordt apart vermeld, omdat voor die opleiding geen vergelijkbare kostengegevens zijn verzameld. De George Washington University staat bovenaan, omdat in dit artikel ook de NPTE-resultaten en de arbeidsmarktcijfers van deze universiteit zijn opgenomen. De overige opleidingen zijn gerangschikt op basis van hun gepubliceerde kosten voor inwoners van de staat of hun vaste kosten; lezers dienen de lijst dan ook te beschouwen als een kostenvergelijking en niet als een nationale ranglijst van onderwijskwaliteit. Controleer de huidige CAPTE-status, kosten en resultaten van elke opleiding voordat u zich aanmeldt.
Waarom reputatie alleen niet voldoende is om de juiste DPT-opleiding te kiezen
Ranglijsten op basis van reputatie geven geen uitsluitsel over wat er na de inschrijving gebeurt. Het algemene prestige van een universiteit zegt niets over de vraag of haar DPT-afgestudeerden slagen voor het licentie-examen, een baan vinden of afstuderen met een beheersbare studieschuld. Ook kunnen aanvragers een reputatieonderzoek niet vertalen naar een praktische vergelijking tussen verschillende aanbiedingen.
Resultaten op programmaniveau bieden een praktischer vergelijkingspunt dan de reputatie van een instelling. De Federation of State Boards of Physical Therapy publiceert per opleiding de slagingspercentages voor de NPTE na twee jaar, zowel bij de eerste poging als in totaal. De percentages bij de eerste poging geven aan hoe goed een opleiding afgestudeerden voorbereidt op hun eerste examenpoging. De totale slagingspercentages laten zien hoeveel afgestudeerden uiteindelijk slagen, inclusief eventuele extra pogingen. Aan de hand van de gepubliceerde werkgelegenheidscijfers en het totale collegegeld kun je vervolgens de carrièrekansen en de financiële risico’s met elkaar vergelijken.
Gebruik de CAPTE-accreditatie als toelatingsvoorwaarde in plaats van als een onderdeel dat meetelt voor de score. In de PTCAS-opleidingsgids staan opleidingen vermeld met volledige CAPTE-accreditatie of de status van kandidaat voor accreditatie, en aanvragers dienen de huidige status van elke opleiding te controleren voordat ze zich aanmelden. Zodra een opleiding aan die eis voldoet, kunnen aanvragers de NPTE-resultaten, de arbeidsmarktcijfers en de kosten ervan vergelijken. Deze criteria kunnen in het voordeel werken van een minder bekende instelling wanneer deze betere resultaten of lagere kosten rapporteert.
Hoe we de 50 DPT-opleidingen hebben vergeleken
Een reproduceerbare ranglijst zou elke opleiding toetsen op de huidige CAPTE-accreditatie, dezelfde resultatenjaren verzamelen en voor elke vermelding dezelfde beoordelingsregels toepassen. Er zijn niet voor elke opleiding vergelijkbare gegevens over de NPTE, werkgelegenheid, toelatingen en kosten verzameld; daarom wordt in dit artikel geen rangorde op basis van onderwijskwaliteit gegeven. De vermeldingen 2 tot en met 50 worden gerangschikt op basis van de gepubliceerde kosten voor inwoners van de staat of de vaste opleidingskosten. Controleer de status van elke opleiding in de PTCAS-opleidingsgids voordat je je aanmeldt.
Voor een toekomstige, op resultaten gebaseerde ranglijst zouden vier consistent gerapporteerde indicatoren nodig zijn.
- Slagingspercentage bij de eerste poging voor het NPTE. Deze maatstaf geeft het percentage afgestudeerden weer dat bij de eerste poging geslaagd is voor het licentie-examen. We hebben gebruikgemaakt van de meest recente tweejarige afstudeercohortgegevens die beschikbaar zijn via de programma-zoekfunctie van de FSBPT.
- Uiteindelijk slagingspercentage voor het NPTE. Deze indicator geeft het percentage afgestudeerden weer dat uiteindelijk, na alle toegestane pogingen, geslaagd is voor het NPTE. De FSBPT rapporteert dit als een tweejarig gemiddelde, waardoor het effect van een opvallend sterk of zwak afzonderlijk jaargang wordt afgezwakt.
- Werkgelegenheidspercentage onder afgestudeerden. Deze indicator meet het percentage afgestudeerden dat op zoek was naar een baan in de fysiotherapie en binnen de door hun opleiding aangegeven periode – doorgaans één jaar – werk heeft gevonden. We hebben de meest recente cijfers ontleend aan het door CAPTE vereiste informatieblad of de openbare resultatenpagina van elke opleiding. CAPTE verzamelt ook informatie over de resultaten van opleidingen via haar jaarlijkse accreditatierapporten.
- Totale kosten van de opleiding. Voor deze berekening wordt gebruikgemaakt van de door de instellingen gerapporteerde totale opleidingskosten uit de APTA PTCAS-kostenlijst. Bij een op resultaten gebaseerde ranglijst zouden afzonderlijke percentielen voor de betaalbaarheid kunnen worden berekend voor kosten voor studenten uit de eigen staat en voor studenten van buiten de staat, waarna het gemiddelde daarvan zou worden genomen. Levensonderhoudskosten, rente op leningen en gederfde inkomsten zijn buiten beschouwing gelaten, omdat opleidingen hierover geen consistente gegevens rapporteren.
Bij een geldige samengestelde score zou elke maatstaf worden omgezet in een percentiel en zouden voor elk in aanmerking komend programma dezelfde wegingsfactoren worden toegepast. Door ontbrekende gegevens is die berekening hier niet mogelijk.
George Washington University wordt apart vermeld omdat in het artikel wel de slagingspercentages en werkgelegenheidscijfers zijn opgenomen, maar geen vergelijkbare totale kosten. De vermeldingen 2 tot en met 50 zijn gerangschikt op basis van de gepubliceerde kosten voor inwoners van de staat of de vaste kosten, en niet op basis van onderwijsresultaten. Aanvragers van buiten de staat dienen de opties opnieuw te rangschikken op basis van de cijfers voor niet-inwoners, aangezien de woonplaats de vergelijking wezenlijk kan beïnvloeden. Het artikel beschouwt het ontbreken van een bepaald resultaat niet als bewijs dat een opleiding dit niet heeft gepubliceerd.
Waar je op moet letten bij een DPT-opleiding
Duur en opzet van de opleiding. Kies een studieprogramma dat je kunt combineren met werk, gezin en reizen. Bij traditionele, strak gestructureerde opleidingen blijft een lichting studenten doorgaans drie jaar bij elkaar. Versnelde opleidingen kunnen in ongeveer 2,5 jaar worden afgerond, maar kandidaten moeten het aantal verplichte klinische weken vergelijken met dat van traditionele opleidingen. Bij hybride opleidingen kun je voor het grootste deel van de studie dicht bij huis blijven, hoewel verplichte campusbezoeken extra reiskosten met zich mee kunnen brengen.
Groepsgrootte en contact met docenten. Vergelijk de beschikbaarheid van docenten in plaats van automatisch aan te nemen dat een kleine groep beter is. In kleinere groepen is het wellicht makkelijker om medestudenten en docenten te leren kennen. Grotere groepen kunnen daarentegen bredere netwerken onder medestudenten bieden, vooral wanneer de opleiding het aantal docenten dienovereenkomstig uitbreidt. Vraag huidige studenten hoe snel docenten vragen beantwoorden en hoeveel individuele feedback ze krijgen tijdens practica.
Opbouw van de klinische stages. Bekijk het aantal, het tijdstip, de setting en de locatie van de verplichte stages. Sommige opleidingen concentreren de stageplaatsen in de buurt van de campus, terwijl andere stages op het platteland of buiten de staat vereisen. Vraag wie de stageplaatsen regelt, hoe vroeg studenten hun stageplaats toegewezen krijgen en of je zelf voor tijdelijke huisvesting of vervoer moet zorgen. Opleidingen met meer klinische weken laten mogelijk minder ruimte over voor keuzevakken.
Totale studiekosten. Vergelijk de totale financiële lasten in plaats van alleen het collegegeld. In het PTCAS-kostenoverzicht staan de door de instelling opgegeven kosten van de opleiding vermeld, maar in je begroting moet je ook rekening houden met vergoedingen, huisvesting, reiskosten, rente op leningen en lagere inkomsten tijdens de klinische opleiding. De officiële prijzen van openbare instellingen kunnen bovendien sterk variëren, afhankelijk van je woonplaats. Bereken hoeveel je bij elk aanbod naar verwachting moet lenen, voordat je concludeert dat de ene opleiding goedkoper is dan de andere.
Vergelijking van 50 DPT-opleidingen voor 2026-2027
Deze vergelijking omvat 50 opleidingen die zijn geselecteerd als voorbeelden van kosten en resultaten. Het is geen uitputtende lijst van DPT-opleidingen. Controleer de huidige accreditatiestatus of kandidatuurstatus en de aanmeldingsgegevens van elke opleiding in de CAPTE- en PTCAS-registers. George Washington University staat bovenaan omdat het artikel de NPTE-slaagpercentages en werkgelegenheidsgegevens van deze universiteit heeft verzameld. De vermeldingen 2 tot en met 50 zijn gerangschikt van laag naar hoog op basis van de gepubliceerde kosten voor inwoners van de staat of de vaste kosten, volgens de APTA PTCAS-kostenlijst. Deze rangschikking is gunstig voor inwoners van staten met hoge collegegeldkortingen; niet-inwoners dienen daarom de cijfers voor niet-inwoners afzonderlijk te vergelijken. Vraag bij elke opleiding de actuele gegevens over het NPTE-slagingspercentage, de arbeidsmarktcijfers en de kosten op voordat je je aanmeldt.
1. George Washington University
Het meest geschikt voor
Kandidaten die meer waarde hechten aan de prestaties van het bestuur en de kansen op de arbeidsmarkt dan aan het zo laag mogelijk houden van het collegegeld.
George Washington University rapporteert een slagingspercentage van 97,7% bij de eerste NPTE-poging binnen twee jaar, een uiteindelijk slagingspercentage van 100% en een werkgelegenheidspercentage van 100% onder afgestudeerden die op zoek zijn naar een baan in de fysiotherapie. De gepubliceerde werkgelegenheidscijfers hebben betrekking op de cohorten van 2022 tot en met 2025. George Washington University meldt tevens een toelatingspercentage van 42,5%. Op de pagina met resultaten staat vermeld dat GW al meer dan vijftien jaar een uiteindelijke slaagkans van 100% bij het NPTE-examen handhaaft.
Voordelen
- Het gerapporteerde slagingspercentage van 97,7% bij de eerste poging ligt hoger dan het genoemde nationale gemiddelde van 88,9%. Kandidaten dienen te controleren of beide cijfers betrekking hebben op dezelfde rapportageperiode alvorens ze met elkaar te vergelijken.
- 100% werkgelegenheid onder afgestudeerden in vier opeenvolgende jaargangen.
- Al meer dan vijftien jaar een bekendgemaakt slagingspercentage van 100%.
Nadelen
- GW publiceert geen cijfer voor de totale programmakosten naast de resultatengegevens, waardoor het niet op basis van de kosten kan worden beoordeeld.
- Het gerapporteerde toelatingspercentage van 42,5% heeft betrekking op een eerdere toelatingsronde en biedt mogelijk geen indicatie voor de selectiviteit van de volgende lichting studenten.
Kosten
De totale kosten van het GW-programma maken geen deel uit van de openbaar gemaakte resultaten. Aanvragers dienen de actuele collegegeldtarieven rechtstreeks bij het programma op te vragen.
2. Army – Baylor University
Het meest geschikt voor
Gekwalificeerde militaire sollicitanten die op zoek zijn naar de laagste gepubliceerde prijs in deze vergelijking.
Army-Baylor is een specifiek voor militairen bestemde DPT-opleiding waarin civiele accreditatie wordt gecombineerd met dienstverplichtingen in actieve dienst. De totale kosten van de opleiding bedragen 2.000 dollar voor zowel ingezetenen als niet-ingezetenen, wat met ruime marge het laagste bedrag is in de nationale kostengegevensbank.
Voordelen
- Het vermelde totaalbedrag van 2.000 dollar ligt lager dan alle andere bedragen in deze vergelijking.
- Geen straf voor het ontbreken van een verblijfsvergunning.
Nadelen
- Om in aanmerking te komen, moet men geschikt zijn voor militaire dienst en zich na het afstuderen verbinden tot dienstverplichting, waardoor het programma voor de meeste burgerkandidaten niet in aanmerking komt.
Kosten
2.000 dollar voor zowel studenten uit de staat als studenten van buiten de staat.
3. Georgia Southern University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Georgia die op zoek zijn naar de laagste gepubliceerde prijs voor burgers uit de eigen staat in deze vergelijking.
Georgia Southern rapporteert totale programmakosten van 35.427 dollar voor studenten uit de eigen staat, het laagste bedrag voor civiele studenten uit de eigen staat in de dataset, tegenover 126.636 dollar voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- Het totaal binnen de staat is het laagste beschikbare cijfer voor de niet-militaire sector.
- Is aanzienlijk goedkoper dan de meeste openbare en alle particuliere programma’s voor inwoners.
Nadelen
- Het verschil in verblijfsduur van 91.209 dollar is een van de grootste in de dataset, wat de aantrekkingskracht van het programma voor kandidaten van buiten de staat vermindert.
Kosten
35.427 dollar voor studenten uit de staat en 126.636 dollar voor studenten van buiten de staat.
4. Angelo State University
Het meest geschikt voor
Aanvragers die betaalbare openbare programma’s binnen beide verblijfsstatuscategorieën met elkaar vergelijken.
Angelo State rapporteert totale kosten van $40.947 voor studenten uit de eigen staat en $82.167 voor studenten van buiten de staat; dit is het kleinste verschil in kosten op basis van woonplaats onder de goedkopere openbare opleidingen in Texas in de dataset.
Voordelen
- Zowel de totale kosten voor studenten uit de eigen staat als voor studenten van buiten de staat blijven onder de 83.000 dollar, wat ruim onder de tarieven ligt die de meeste openbare universiteiten hanteren voor studenten van buiten de staat.
Nadelen
- Het verschil tussen de verschillende verblijfsstatussen bedraagt nog steeds meer dan 41.000 dollar.
Kosten
40.947 dollar voor studenten uit de staat en 82.167 dollar voor studenten van buiten de staat.
5. Texas A&M University Texarkana
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas vergelijken voordelige openbare programma’s.
Texas A&M Texarkana rapporteert totale kosten van $40.986,91 voor inwoners van de staat, wat tot de laagste bedragen voor inwoners in het hele land behoort, tegenover $98.581,87 voor niet-inwoners.
Voordelen
- Het collegegeld voor ingezetenen ligt aan de onderkant van het landelijke bereik.
Nadelen
- Niet-ingezetenen betalen ongeveer 57.600 dollar meer dan ingezetenen.
Kosten
$40.986,91 voor inwoners van de staat en $98.581,87 voor niet-inwoners.
6. Universiteit van Texas Rio Grande Valley
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas die op zoek zijn naar een van de goedkoopste opleidingen aan het Health Science Center in de staat.
UT Rio Grande Valley rapporteert totale kosten van $45.152,66 voor inwoners van de staat, tegenover $92.612,66 voor niet-inwoners.
Voordelen
- De kosten voor studenten behoren tot de laagste van alle openbare gezondheidswetenschappelijke centra in Texas.
Nadelen
- Niet-ingezetenen betalen ongeveer 47.500 dollar meer dan ingezetenen.
Kosten
45.152,66 dollar voor inwoners van de staat en 92.612,66 dollar voor niet-inwoners van de staat.
7. Health Science Center van de Universiteit van Noord-Texas in Fort Worth
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas die op zoek zijn naar een campus op het gebied van gezondheidswetenschappen tegen een lage prijs.
UNT Health Fort Worth meldt totale kosten van 45.440 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 87.020 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- De tarieven voor studenten van buiten de staat blijven onder de 90.000 dollar, wat lager is dan de totale kosten voor niet-ingezetenen bij de meeste openbare instellingen.
Nadelen
- Niet-ingezetenen betalen ongeveer 41.500 dollar meer dan ingezetenen.
Kosten
45.440 dollar voor inwoners van de staat en 87.020 dollar voor niet-inwoners.
8. Florida A&M University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Florida die vooral op een lage catalogusprijs letten.
Florida A&M geeft aan dat de totale kosten voor studenten uit de staat $46.961 bedragen, tegenover $111.025 voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- De prijs voor inwoners blijft onder de 50.000 dollar, wat tot de laagste tarieven voor burgers binnen de staat behoort.
Nadelen
- Het verschil in inkomen bedraagt meer dan 64.000 dollar.
Kosten
46.961 dollar voor studenten uit de staat en 111.025 dollar voor studenten van buiten de staat.
9. University of Texas Medical Branch in Galveston, overbruggingsprogramma van PTA naar DPT
Het meest geschikt voor
Gediplomeerde fysiotherapeut-assistenten vergelijken doorstroommogelijkheden naar een DPT.
Het overbruggingsprogramma van de UT Medical Branch rapporteert totale kosten van 48.000 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 88.000 dollar voor niet-inwoners; dit zijn de laagste cijfers voor overbruggingsprogramma’s in de dataset.
Voordelen
- Speciaal ontworpen voor PTA’s, waardoor praktiserende clinici op een goedkopere manier een DPT kunnen behalen.
Nadelen
- Alleen toegankelijk voor kandidaten die al een erkend PTA-diploma hebben; niet geschikt voor de meeste kandidaten die zich voor het eerst aanmelden.
Kosten
48.000 dollar voor inwoners van de staat en 88.000 dollar voor niet-inwoners.
10. Southwestern Medical Center van de Universiteit van Texas in Dallas
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas die op zoek zijn naar een programma dat aan een medisch centrum is verbonden, tegen een redelijke prijs.
UT Southwestern vermeldt totale kosten van 49.500 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 97.000 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- Het totale bedrag binnen de staat blijft onder de 50.000 dollar en is daarmee concurrerend met de goedkoopste openbare programma’s in Texas.
Nadelen
- Niet-ingezetenen betalen ongeveer het dubbele van het bedrag dat ingezetenen betalen.
Kosten
49.500 dollar voor studenten uit de staat en 97.000 dollar voor studenten van buiten de staat.
11. Universiteit van Noord-Georgia
Het meest geschikt voor
Inwoners van Georgia die openbare opleidingen buiten het Georgia Southern-systeem vergelijken.
De University of North Georgia vermeldt totale kosten van 49.800 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 120.356 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- De kosten voor bewoners bedragen minder dan 50.000 dollar.
Nadelen
- Het verschil in woonlasten bedraagt meer dan 70.000 dollar, wat tot de grootste verschillen in deze prijsklasse behoort.
Kosten
49.800 dollar voor studenten uit de staat en 120.356 dollar voor studenten van buiten de staat.
12. Winston-Salem State University
Het meest geschikt voor
Inwoners van North Carolina die openbare opleidingen aan HBCU’s vergelijken.
Winston-Salem State vermeldt totale kosten van $51.103 voor studenten uit de staat, tegenover $98.314 voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- De collegegeldprijzen voor ingezetenen blijven net boven de 50.000 dollar, wat concurrerend is binnen de openbare opleidingen in het zuidoosten.
Nadelen
- De prijs voor niet-ingezetenen is bijna twee keer zo hoog als die voor ingezetenen.
Kosten
51.103 dollar voor studenten uit de staat en 98.314 dollar voor studenten van buiten de staat.
13. Western Carolina University
Het meest geschikt voor
Inwoners van North Carolina die regionale openbare programma’s met elkaar vergelijken.
Western Carolina vermeldt totale kosten van 52.093 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 96.708 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- Zowel het totaal voor ingezetenen als dat voor niet-ingezetenen blijft onder de 100.000 dollar, wat een kleiner verschil is dan bij veel openbare programma’s.
Nadelen
- Voor niet-ingezetenen zijn de kosten nog steeds bijna het dubbele.
Kosten
52.093 dollar voor studenten uit de staat en 96.708 dollar voor studenten van buiten de staat.
14. Universiteit van Ohio
Het meest geschikt voor
Inwoners van Ohio die openbare verzekeringen in het Midwesten vergelijken met een gematigde premie voor niet-inwoners.
De Ohio University rapporteert totale kosten van $53.047 voor studenten uit de eigen staat, tegenover $89.011 voor studenten van buiten de staat; dit is een van de kleinere verschillen in kosten op basis van woonplaats onder de openbare opleidingen in deze prijsklasse.
Voordelen
- Het verschil in verblijfskosten van ongeveer 36.000 dollar is kleiner dan wat de meeste openbare programma’s in rekening brengen.
Nadelen
- De totale kosten voor beide categorieën van verblijfsvergunningen liggen nog steeds hoger dan die van de goedkoopste programma’s op deze lijst.
Kosten
53.047 dollar voor studenten uit de staat en 89.011 dollar voor studenten van buiten de staat.
15. Health Science Center van de Universiteit van Texas in San Antonio
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas die op zoek zijn naar een groot academisch gezondheidscentrum.
UT Health San Antonio meldt totale kosten van 54.933 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 103.532 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- Het totale aantal ingeschreven studenten blijft concurrerend ten opzichte van andere opleidingen aan gezondheidswetenschappelijke centra in Texas.
Nadelen
- De prijs voor niet-ingezetenen is bijna het dubbele van die voor ingezetenen.
Kosten
54.933 dollar voor studenten uit de staat en 103.532 dollar voor studenten van buiten de staat.
16. Tennessee State University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Tennessee die openbare opleidingen van HBCU’s vergelijken.
Tennessee State rapporteert totale kosten van 56.001 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 114.192 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- De tarieven voor inwoners blijven voor openbare programma’s in de matig-lage prijsklasse.
Nadelen
- Het verschil in inkomen bedraagt meer dan 58.000 dollar.
Kosten
56.001 dollar voor inwoners van de staat en 114.192 dollar voor niet-inwoners.
17. Texas Woman's University
Het meest geschikt voor
Kandidaten die een gematigde gepubliceerde prijs wensen, met een mogelijke uitzondering voor ingezetenen.
De Texas Woman's University meldt totale kosten van $56.134 voor studenten uit de staat en $93.913 voor studenten van buiten de staat. Aanmelders dienen bij de Texas Woman's University te informeren naar de actuele collegegelden, vrijstellingen en beursmogelijkheden voordat ze aanbiedingen met elkaar vergelijken.
Voordelen
- De gepubliceerde prijs voor bewoners behoort tot de lagere bedragen in deze vergelijking.
Nadelen
- Kwijtscheldingen en beurzen kunnen de daadwerkelijke kosten voor een aanvrager beïnvloeden; daarom dienen aanvragers een schriftelijke kostenraming aan te vragen bij de Texas Woman's University.
Kosten
$56.134 voor inwoners van de staat en $93.913 voor niet-inwoners, zoals gepubliceerd; neem contact op met het programma om de huidige praktijk voor niet-inwoners te bevestigen.
18. Universiteit van Texas in El Paso
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas in het westelijke deel van de staat die een regionale publieke zorgverzekering willen.
UT El Paso meldt totale kosten van 56.478 dollar voor studenten uit de staat, tegenover 109.058 dollar voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- De kosten voor bewoners blijven onder de 60.000 dollar.
Nadelen
- Niet-ingezetenen betalen bijna het dubbele van het totaalbedrag dat ingezetenen betalen.
Kosten
56.478 dollar voor studenten uit de staat en 109.058 dollar voor studenten van buiten de staat.
19. Texas State University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas die opleidingen aan middelgrote openbare universiteiten met elkaar vergelijken.
Texas State vermeldt totale kosten van $57.000 voor inwoners van de staat, tegenover $98.000 voor niet-inwoners.
Voordelen
- Dankzij de gepubliceerde totalen is het verschil in verblijfsduur eenvoudig te vergelijken.
Nadelen
- De prijs voor niet-ingezetenen ligt nog steeds bijna het dubbele van die voor ingezetenen.
Kosten
57.000 dollar voor studenten uit de staat en 98.000 dollar voor studenten van buiten de staat.
20. University of Texas Medical Branch in Galveston
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas die op zoek zijn naar een omgeving met een volwaardig academisch medisch centrum.
UT Medical Branch Galveston meldt totale kosten van 57.000 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 102.000 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- Biedt dezelfde prijzen als de laagste tarieven voor inwoners van Texas in het middensegment, en dat in de omgeving van een medisch centrum.
Nadelen
- Het totaalbedrag voor niet-ingezetenen bedraagt meer dan 100.000 dollar.
Kosten
57.000 dollar voor inwoners van de staat en 102.000 dollar voor niet-inwoners.
21. Universiteit van Montana
Het meest geschikt voor
Inwoners van Montana die op zoek zijn naar de voordeligste optie in de Mountain West.
De Universiteit van Montana in Missoula rapporteert totale kosten van 57.621 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 142.682 dollar voor niet-inwoners; dit is een van de grootste verschillen in kosten op basis van woonplaats in de dataset.
Voordelen
- De kosten voor bewoners blijven onder de 58.000 dollar.
Nadelen
- Het verschil van ongeveer 85.000 dollar in de verblijfskosten behoort tot de grootste van alle openbare programma’s.
Kosten
57.621 dollar voor inwoners van de staat en 142.682 dollar voor niet-inwoners van de staat.
22. East Carolina University
Het meest geschikt voor
Inwoners van North Carolina die bestaande regionale overheidsprogramma’s met elkaar vergelijken.
East Carolina vermeldt totale kosten van 58.891 dollar voor studenten uit de eigen staat, tegenover 122.435 dollar voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- De prijs voor inwoners blijft onder de 60.000 dollar.
Nadelen
- Het verschil in inkomen bedraagt meer dan 63.000 dollar.
Kosten
58.891 dollar voor studenten uit de staat en 122.435 dollar voor studenten van buiten de staat.
23. Youngstown State University
Het meest geschikt voor
Niet-ingezetenen die op zoek zijn naar de laagste boete voor het niet-naleven van de verblijfsverplichting van alle openbare programma’s in de dataset.
Youngstown State rapporteert totale kosten van $61.625,77 voor studenten uit de eigen staat, tegenover $63.183,25 voor studenten van buiten de staat, een verschil van minder dan $1.600. Dit is het kleinste verschil in kosten op basis van woonplaats van alle hier besproken openbare opleidingen.
Voordelen
- Niet-ingezetenen betalen bijna dezelfde prijs als ingezetenen, wat ongebruikelijk is voor een openbaar programma.
Nadelen
- De basisprijs ligt nog steeds hoger dan die van de goedkoopste publieke zorgverzekeringen in Texas en Georgia.
Kosten
$61.625,77 voor inwoners van de staat en $63.183,25 voor niet-inwoners van de staat.
24. Universiteit van Wisconsin-La Crosse
Het meest geschikt voor
Inwoners van Wisconsin vergelijken openbare programma’s in het Midwesten.
UW-La Crosse vermeldt totale kosten van $61.650 voor studenten uit de staat, tegenover $121.550 voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- Het totale aantal ingezetenen blijft bescheiden in vergelijking met andere openbare instellingen in het Midwesten.
Nadelen
- De prijs voor niet-ingezetenen is bijna het dubbele van die voor ingezetenen.
Kosten
$61.650 voor studenten uit de staat en $121.550 voor studenten van buiten de staat.
25. Louisiana State University Health Sciences Center in Shreveport
Het meest geschikt voor
Inwoners van Louisiana die opleidingen aan academische gezondheidscentra in het zuidoosten vergelijken.
LSU Health Shreveport meldt totale kosten van $62.394,42 voor inwoners van de staat, tegenover $99.528,99 voor niet-inwoners.
Voordelen
- Het totale bedrag voor niet-ingezetenen blijft onder de 100.000 dollar, wat lager is dan het tarief voor niet-ingezetenen bij veel openbare programma’s.
Nadelen
- De kosten voor ingezetenen liggen hoger dan bij de meeste goedkope opties in Texas en het zuidoosten.
Kosten
$62.394,42 voor inwoners van de staat en $99.528,99 voor niet-inwoners.
26. Universiteit van Noord-Florida
Het meest geschikt voor
Inwoners van Florida die openbare opleidingen buiten Florida A&M vergelijken.
De Universiteit van Noord-Florida vermeldt totale kosten van 62.567,30 dollar voor studenten uit de eigen staat, tegenover 125.016,46 dollar voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- Biedt een tweede openbare optie in Florida, naast Florida A&M, voor inwoners die scholen binnen de staat met elkaar vergelijken.
Nadelen
- Het verschil in inkomen bedraagt meer dan 62.000 dollar.
Kosten
$62.567,30 voor inwoners van de staat en $125.016,46 voor niet-inwoners van de staat.
27. Texas Tech University Health Sciences Center
Het meest geschikt voor
Inwoners van West-Texas die op zoek zijn naar een opleiding aan een regionaal academisch gezondheidscentrum.
Het Texas Tech Health Sciences Center geeft aan dat de totale kosten voor inwoners van de staat $62.988,80 bedragen, tegenover $103.448,80 voor niet-inwoners.
Voordelen
- Het totale aantal ingezetenen blijft in deze vergelijking onder veel cijfers van overheidsprogramma’s.
Nadelen
- De kosten voor niet-ingezetenen liggen ongeveer 40.500 dollar hoger.
Kosten
$62.988,80 voor studenten uit de staat en $103.448,80 voor studenten van buiten de staat.
28. Idaho State University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Idaho die bereid zijn een flinke woonplaatsboete te accepteren in ruil voor een redelijke prijs voor inwoners.
Idaho State rapporteert totale kosten van $63.416 voor inwoners van de staat, tegenover $152.412 voor niet-inwoners, wat een van de grootste toeslagen op basis van woonplaats in de dataset is.
Voordelen
- De tarieven voor inwoners van de staat blijven onder het totaal van de meeste particuliere programma’s.
Nadelen
- De kosten voor niet-ingezetenen bedragen meer dan het dubbele van het totaal voor ingezetenen.
Kosten
63.416 dollar voor inwoners van de staat en 152.412 dollar voor niet-inwoners.
29. Universiteit van Tennessee in Chattanooga
Het meest geschikt voor
Inwoners van Tennessee die op zoek zijn naar het kleinste verschil in verblijfsvereisten tussen de openbare zorgverzekeringen in Tennessee.
UT Chattanooga rapporteert totale kosten van $64.765,33 voor studenten uit de staat, tegenover $97.989,33 voor studenten van buiten de staat; dit verschil is kleiner dan dat van East Tennessee State.
Voordelen
- Het verschil in verblijfsduur van ongeveer 33.000 dollar is kleiner dan bij de meeste openbare programma’s in deze lijst.
Nadelen
- De basisstudiekosten liggen hoger dan die van East Tennessee State.
Kosten
$64.765,33 voor inwoners van de staat en $97.989,33 voor niet-inwoners.
30. Tarleton State University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Texas die nieuwere openbare DPT-programma’s met elkaar vergelijken.
Tarleton State vermeldt totale kosten van $66.540,31 voor inwoners van de staat, tegenover $114.591,31 voor niet-inwoners.
Voordelen
- Dit ligt nog steeds onder de totale bedragen van de meeste particuliere programma’s voor beide categorieën van verblijfsvergunningen.
Nadelen
- De kosten voor bewoners behoren tot de hogere bedragen binnen het openbare programma van Texas.
Kosten
66.540,31 dollar voor inwoners van de staat en 114.591,31 dollar voor niet-inwoners van de staat.
31. Universiteit van Zuid-Florida
Het meest geschikt voor
Inwoners en niet-inwoners van Florida die op zoek zijn naar het kleinste verschil in verblijfsvereisten tussen de openbare programma’s van Florida.
De University of South Florida rapporteert totale kosten van $67.688 voor studenten uit de eigen staat, tegenover $89.761 voor studenten van buiten de staat; dit verschil is kleiner dan bij zowel Florida A&M als de University of North Florida.
Voordelen
- Het verschil in verblijfskosten van ongeveer 22.000 dollar is een van de kleinste onder de openbare programma’s in deze lijst.
Nadelen
- De kosten voor ingezetenen liggen hoger dan die van Florida A&M.
Kosten
67.688 dollar voor inwoners van de staat en 89.761 dollar voor niet-inwoners.
32. Universiteit van Cincinnati
Het meest geschikt voor
Inwoners van Ohio die opleidingen aan grote openbare universiteiten met elkaar vergelijken.
De Universiteit van Cincinnati vermeldt totale kosten van 69.058 dollar voor studenten uit de eigen staat, tegenover 118.374 dollar voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- Biedt een omgeving zoals die van een grote universiteit, tegen kosten die nog steeds lager liggen dan die van de meeste particuliere opleidingen.
Nadelen
- Het verschil in inkomen tussen ingezetenen en niet-ingezetenen bedraagt meer dan 49.000 dollar.
Kosten
69.058 dollar voor studenten uit de staat en 118.374 dollar voor studenten van buiten de staat.
33. Marshall University
Het meest geschikt voor
Inwoners van West Virginia vergelijken regionale overheidsprogramma's.
Marshall University geeft aan dat de totale kosten voor inwoners van de staat $72.018 bedragen, tegenover $113.583 voor niet-inwoners.
Voordelen
- Het totale bedrag voor niet-ingezetenen blijft onder de 114.000 dollar, wat gematigd is in vergelijking met andere openbare tarieven voor mensen van buiten de staat.
Nadelen
- De kosten voor ingezetenen liggen hoger dan bij de meeste openbare zorgverzekeringen in het zuidoosten en in Texas.
Kosten
72.018 dollar voor studenten uit de staat en 113.583 dollar voor studenten van buiten de staat.
34. Universiteit van Iowa
Het meest geschikt voor
Inwoners van Iowa vergelijken openbare opleidingen in de Big Ten-regio.
De Universiteit van Iowa vermeldt totale kosten van 73.152 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 119.779 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- Biedt een omgeving die kenmerkend is voor een grote onderzoeksuniversiteit, binnen de categorie met gematigde overheidsuitgaven.
Nadelen
- Het verschil in inkomen tussen ingezetenen en niet-ingezetenen bedraagt meer dan 46.000 dollar.
Kosten
73.152 dollar voor studenten uit de staat en 119.779 dollar voor studenten van buiten de staat.
35. Universiteit van North Dakota
Het meest geschikt voor
Kandidaten die op zoek zijn naar het kleinste gat in de verblijfsduur bij openbare programma’s met gematigde kosten.
De Universiteit van North Dakota vermeldt totale kosten van 74.973 dollar voor studenten uit de staat, tegenover 104.973 dollar voor studenten van buiten de staat, wat neerkomt op een verschil van 30.000 dollar tussen de twee gepubliceerde bedragen.
Voordelen
- Het vaste verblijfsverschil van 30.000 dollar is gemakkelijk in je planning in te passen.
Nadelen
- De kosten voor bewoners behoren tot de hoogste van de openbare programma's in de onderste helft van deze lijst.
Kosten
74.973 dollar voor studenten uit de staat en 104.973 dollar voor studenten van buiten de staat.
36. Old Dominion University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Virginia die bestaande overheidsprogramma’s met elkaar vergelijken.
Old Dominion rapporteert totale kosten van 76.407 dollar voor studenten uit de eigen staat, tegenover 176.804 dollar voor studenten van buiten de staat, een verschil van ongeveer 100.000 dollar.
Voordelen
- Het wonen in Virginia levert een van de grootste absolute besparingen op in de dataset.
Nadelen
- Het totaalbedrag voor niet-ingezetenen is moeilijk te rechtvaardigen op basis van de kosten alleen.
Kosten
76.407 dollar voor inwoners van de staat en 176.804 dollar voor niet-inwoners.
37. Northern Illinois University
Het meest geschikt voor
Aanvragers die één vaste prijs willen, ongeacht de staat waar ze wonen.
Noord-Illinois rapporteert een vast totaalbedrag van 77.604 dollar voor alle studenten, waarbij de woonplaats volledig buiten de kostenberekening wordt gehouden.
Voordelen
- Er geldt geen toeslag voor aanvragers van buiten de staat, wat het vergelijken voor niet-ingezeten aanvragers vereenvoudigt.
Nadelen
- Inwoners van Illinois kunnen bij andere openbare programma’s binnen de staat wellicht lagere tarieven vinden die specifiek voor inwoners gelden.
Kosten
77.604 dollar voor alle studenten.
38. Universiteit van Kentucky
Het meest geschikt voor
Inwoners van Kentucky die op zoek zijn naar een openbaar programma met een redelijke prijs voor inwoners.
De Universiteit van Kentucky vermeldt totale kosten van 79.746 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 158.139 dollar voor niet-inwoners, wat bijna het dubbele is.
Voordelen
- De kosten voor bewoners blijven onder het gemiddelde van de meeste particuliere programma’s in het hele land.
Nadelen
- Niet-ingezetenen betalen bijna het dubbele van het totaalbedrag dat ingezetenen betalen.
Kosten
79.746 dollar voor inwoners van de staat en 158.139 dollar voor niet-inwoners.
39. Radford University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Virginia die regionale overheidsprogramma’s met elkaar vergelijken.
Radford vermeldt totale kosten van 80.477 dollar voor inwoners van de staat, tegenover 161.914 dollar voor niet-inwoners.
Voordelen
- De tarieven voor inwoners zijn concurrerend binnen het kader van de openbare programma’s van Virginia.
Nadelen
- Het verschil in inkomen bedraagt meer dan 80.000 dollar.
Kosten
80.477 dollar voor studenten uit de staat en 161.914 dollar voor studenten van buiten de staat.
40. Cleveland State University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Ohio die opleidingen aan openbare universiteiten in stedelijke gebieden vergelijken.
Cleveland State vermeldt totale kosten van $81.017 voor inwoners van de staat, tegenover $112.350 voor niet-inwoners.
Voordelen
- Het totaalbedrag voor niet-ingezetenen ligt onder het tarief dat veel overheidsprogramma’s hanteren voor mensen van buiten de staat.
Nadelen
- De kosten per inwoner bedragen meer dan 81.000 dollar, wat tot de hogere bedragen binnen de staat op deze lijst behoort.
Kosten
81.017 dollar voor inwoners van de staat en 112.350 dollar voor niet-inwoners.
41. East Tennessee State University
Het meest geschikt voor
Inwoners van Tennessee die een regionaal openbaar programma overwegen.
East Tennessee State geeft aan dat de totale kosten voor studenten uit de eigen staat $82.840 bedragen, tegenover $159.326 voor studenten van buiten de staat.
Voordelen
- Door de inwonerstatus is het totaalbedrag meer dan 76.000 dollar lager dan de prijs voor niet-inwoners.
Nadelen
- De tarieven voor niet-ingezetenen liggen aan de bovenkant van de landelijke kosten voor openbare programma’s.
Kosten
82.840 dollar voor studenten uit de staat en 159.326 dollar voor studenten van buiten de staat.
42. Duke University
Het meest geschikt voor
Kandidaten die een particuliere onderzoeksuniversiteit vergelijken met de andere hier genoemde particuliere opleidingen.
Duke hanteert een vast totaalbedrag van 138.994 dollar, ongeacht de woonplaats, wat aanzienlijk lager ligt dan bij de meeste andere particuliere opleidingen in de nationale dataset.
Voordelen
- Met een vast tarief van ruim onder de 150.000 dollar ligt dit programma tienduizenden dollars goedkoper dan de meeste andere particuliere DPT-programma’s.
Nadelen
- Dat kost nog steeds ongeveer het dubbele van het totale bedrag dat de meeste openbare programma’s aan inwoners van de eigen staat toekennen.
Kosten
138.994 dollar, ongeacht de woonplaats.
43. Columbia University
Het meest geschikt voor
Kandidaten die particuliere opleidingen die bij de Ivy League zijn aangesloten, vergelijken met andere dure opties.
Columbia geeft aan dat de totale kosten, ongeacht de woonplaats, gelijk blijven op 155.021 dollar, wat lager is dan bij verschillende andere particuliere opleidingen op deze lijst.
Voordelen
- De vermelde kosten voor een appartement liggen lager dan de hier weergegeven bedragen voor Duquesne University, University of Southern California, Boston University, New York University en University of New England.
Nadelen
- Het kost nog steeds een veelvoud van het totale aantal inwoners van elk openbaar programma.
Kosten
155.021 dollar, ongeacht de woonplaats.
44. Widener University
Het meest geschikt voor
Kandidaten die particuliere opleidingen in het middensegment vergelijken die onder de drempel van 200.000 dollar vallen.
Widener geeft aan dat de totale kosten, ongeacht de woonplaats, ongewijzigd op 158.608 dollar blijven.
Voordelen
- Kost tienduizenden dollars minder dan de duurste particuliere programma’s op deze lijst.
Nadelen
- Nog steeds ruim boven het totaal van alle openbare programma’s buiten de staat, met uitzondering van de grootste uitschieters wat betreft de verschillen in het aantal ingezetenen.
Kosten
158.608 dollar, ongeacht de woonplaats.
45. Universiteit van Nazareth
Het meest geschikt voor
Kandidaten die de kosten van particuliere opleidingen buiten de grootste stedelijke agglomeraties vergelijken.
De Nazareth University meldt dat de totale kosten, ongeacht de woonplaats, gelijk blijven op 206.000 dollar.
Voordelen
- Voorspelbare vaste prijzen.
Nadelen
- Het totaalbedrag van 206.000 dollar ligt hoger dan het bedrag voor alle openbare programma’s binnen de staat dat in deze vergelijking wordt weergegeven.
Kosten
206.000 dollar, ongeacht de woonplaats.
46. New York University
Het meest geschikt voor
Kandidaten die dure particuliere opleidingen in een grote stedelijke agglomeratie met elkaar vergelijken.
De totale kosten van het programma aan de NYU bedragen naar verluidt ongeveer 207.995 dollar, ongeacht de woonplaats.
Voordelen
- Voor elke aanvrager geldt één vast tarief.
Nadelen
- Het vermelde totaal behoort tot de hoogste in deze vergelijking, nog afgezien van de kosten van levensonderhoud in New York City.
Kosten
Ongeveer 207.995 dollar, ongeacht de woonplaats.
47. Boston University
Het meest geschikt voor
Kandidaten die dure particuliere opleidingen in het noordoosten met elkaar vergelijken.
In de APTA PTCAS-kostenlijst staat voor Boston University een totaalbedrag van 210.490 dollar vermeld, maar de vermelding bevat een opmaakfout in het veld ‘in-state’. Controleer het actuele totaalbedrag rechtstreeks bij Boston University voordat u het met andere opleidingen vergelijkt.
Voordelen
- Door een vaste prijsstelling voor particuliere scholen wordt voorkomen dat leerlingen worden benadeeld vanwege hun woonplaats.
Nadelen
- De kosten liggen aanzienlijk hoger dan de totale kosten van de meeste overheidsprogramma’s.
Kosten
210.490 dollar (neem rechtstreeks contact op met de opleiding voor bevestiging).
48. Duquesne University
Het meest geschikt voor
Kandidaten die op zoek zijn naar een vast tarief en particuliere opleidingen in de prijsklasse van meer dan 200.000 dollar met elkaar vergelijken.
Duquesne meldt dat de totale kosten, ongeacht de woonplaats, gelijk blijven op 214.284 dollar.
Voordelen
- Elke aanvrager krijgt hetzelfde totaalbedrag aangeboden, wat het vergelijken met andere particuliere programma’s vereenvoudigt.
Nadelen
- Het collegegeld bedraagt meer dan 200.000 dollar, exclusief kosten voor levensonderhoud en rente op leningen.
Kosten
214.284 dollar, ongeacht de woonplaats.
49. Universiteit van Zuid-Californië
Het meest geschikt voor
Kandidaten die één vast bedrag willen betalen en bereid zijn daarvoor een meerprijs te betalen.
Volgens de APTA PTCAS-kostenlijst bedragen de totale kosten voor USC een vast bedrag van 232.615 dollar, ongeacht de verblijfsstatus. Op de eigen programmapagina van USC worden de collegegelden per jaar afzonderlijk vermeld: $84.023 voor jaar 1, $84.023 voor jaar 2 en $50.763 voor jaar 3, wat neerkomt op een totaal van $218.809, exclusief bijkomende kosten en de verplichte ziektekostenverzekering. Aanmelders dienen de actuele pagina met collegegeld en kosten van USC te raadplegen om deze cijfers te vergelijken alvorens een schatting van hun kosten te maken. De lichting van 2028 zal de laatste lichting zijn die het hybride traject volgt; na die lichting neemt USC geen nieuwe studenten meer aan voor het hybride traject.
Voordelen
- Er is geen straf voor niet-ingezetenen, aangezien elke aanvrager hetzelfde totaalbedrag betaalt.
Nadelen
- De totale kosten bedragen meer dan 230.000 dollar, exclusief kosten voor levensonderhoud en rente op leningen, en behoren daarmee tot de hoogste van het land.
- De hybride opleiding wordt gesloten voor nieuwe studenten, dus aanvragers moeten controleren voor welke opleiding ze zich aanmelden.
Kosten
232.615 dollar, ongeacht de woonplaats.
50. Universiteit van New England
Het meest geschikt voor
Kandidaten die kosten als doorslaggevende factor hebben uitgesloten en het programma op basis van andere criteria beoordelen.
De University of New England heeft met $269.299 de hoogste vermelde kosten van alle opleidingen in deze vergelijking, ongeacht de verblijfplaats.
Voordelen
- Voor alle aanvragers geldt één vast tarief.
Nadelen
- Het vermelde totaal is het hoogste cijfer in deze vergelijking van 50 programma's.
Kosten
269.299 dollar, ongeacht de woonplaats.
Welk programma past bij welke kandidaat?
Kandidaten met een beperkt budget: begin bij Army-Baylor University als een militaire loopbaan in je plannen past. De gerapporteerde totale kosten van de opleiding bedragen daar 2.000 dollar. Civiele kandidaten kunnen de gerapporteerde kosten vergelijken voor Georgia Southern University, Texas A&M University Texarkana, Angelo State University en het University of North Texas Health Science Center in Fort Worth. Je woonplaats kan bepalend zijn voor de beste keuze, omdat de prijsverschillen tussen openbare opleidingen meer dan 100.000 dollar kunnen bedragen.
Kandidaten die zich zorgen maken over de NPTE. De George Washington University is de enige opleiding waarvoor dit artikel zowel de slagingspercentages bij de eerste poging als de uiteindelijke slagingspercentages voor de NPTE vermeldt. Voor elke andere opleiding op je lijst kun je de actuele slagingspercentages over twee jaar – zowel bij de eerste poging als uiteindelijk – rechtstreeks opvragen, of deze opzoeken via de FSBPT-opzoekfunctie, en de cijfers van elke opleiding vergelijken met het nationale slagingspercentage bij de eerste poging voor dezelfde rapportageperiode. Vergelijk vervolgens de lesroosters en de toegankelijkheid van de docenten, aangezien sterke totale resultaten geen garantie bieden dat elk onderwijsmodel bij jou past.
Mensen die van loopbaan willen veranderen en op zoek zijn naar een kortere opleidingsduur. Vergelijk geverifieerde versnelde opleidingen met driejarige opleidingen op basis van afstudeerdatum, vereiste klinische weken, vakantierooster en totale kosten van levensonderhoud. Een verkort programma kan ook minder tijd overlaten voor een bijbaan.
Kandidaten voor het onderzoekstraject. Bekijk de projecten van de docenten, de beschikbare mentoren en de mogelijkheden om mee te werken aan gepubliceerde onderzoeken. Geef de voorkeur aan opleidingen waar je interesses aansluiten bij het werk van specifieke docenten, aangezien de beschikbare gegevens geen rangorde geven aan de onderzoeksactiviteiten.
Kandidaten die een evenwichtige lijst met onderwijsinstellingen samenstellen. Houd bij deze afweging ook rekening met goedkopere openbare opleidingen, zoals Georgia Southern University, Texas A&M University Texarkana en Angelo State University, wanneer de toelatingseisen en de gepubliceerde GPA-bereiken overeenkomen met jouw studieresultaten. Beschouw deze opleidingen niet louter op basis van de kosten als ‘veilige keuzes’. Informeer rechtstreeks bij elke opleiding naar de grootte van de instroomgroep, de toelatingsgegevens en de vereisten inzake observatie-uren.
Hoe de opzet van een opleiding en de accreditatie je keuze beïnvloeden
Een traditioneel driejarig ‘lockstep’-programma biedt je jaargroep een vaste volgorde van vakken en een voorspelbaar tijdschema voor het behalen van je diploma. Het gezamenlijke rooster kan de planning vereenvoudigen, maar biedt weinig ruimte om even pauze te nemen, je studielast te verminderen of de volgorde van de verplichte vakken te wijzigen.
Een versneld programma kan de opleidingsduur terugbrengen tot ongeveer 2,5 jaar, waardoor je sneller aan de slag kunt op de arbeidsmarkt. Het verkorte programma kan het aantal vakanties beperken en minder tijd overlaten voor nevenwerk. Vergelijk het aantal verplichte klinische weken en de NPTE-resultaten van elk programma, in plaats van ervan uit te gaan dat een korter programma meer waar voor je geld biedt.
Bij een hybride opleiding kun je een groot deel van de studie thuis volgen, maar door regelmatige bezoeken aan de campus ontstaan er toch reis- en verblijfskosten. De onderwijsvormen kunnen ook veranderen terwijl je je aanmeldt. USC geeft aan dat de Class of 2028 de laatste lichting zal zijn die de hybride opleiding volgt, en dat de universiteit geen nieuwe studenten meer voor die opleiding zal toelaten. Controleer of een geadverteerde opleiding nog openstaat voordat je inschrijfgeld betaalt.
De locatie van klinische stages kan zowel van invloed zijn op de kosten als op het dagelijks leven. Sommige opleidingen concentreren de stages in de buurt van de campus, terwijl andere stages op het platteland of buiten de staat vereisen. Vraag waar studenten hun recente stages hebben voltooid, wie de stages regelt en hoe lang van tevoren studenten hiervan op de hoogte worden gesteld. Bij late of verafgelegen stageplaatsen kan tijdelijke huisvesting en extra vervoer nodig zijn.
Controleer of de opleiding geaccrediteerd is of de status van kandidaat-accreditatie heeft voordat je de onderwijsvormen vergelijkt. Controleer de huidige status van de opleiding in officiële overzichten en kijk vervolgens of op de toelatingspagina het traject en de startperiode staan vermeld waarvoor je je wilt inschrijven. De accreditatiestatus en de beschikbare onderwijsvormen zijn twee verschillende zaken, dus controleer beide voordat je je inschrijft.
FAQs
Wat garandeert de CAPTE-accreditatie?
CAPTE-accreditatie bevestigt dat een DPT-opleiding een externe beoordeling heeft doorstaan aan de hand van de vereiste onderwijsnormen. Het behalen van een diploma van een door CAPTE geaccrediteerde basisopleiding is doorgaans een vereiste om in aanmerking te komen voor het NPTE-examen en een staatsvergunning, maar kandidaten dienen de regels te controleren van de staat waar zij van plan zijn te gaan werken via praktijk. Accreditatie biedt geen garantie voor het verkrijgen van een vergunning, een baan of goede studieresultaten; controleer daarom elke opleiding in de PTCAS-gids.
Wat wordt beschouwd als een goed slagingspercentage voor het NPTE-examen?
Een nuttige maatstaf is het vergelijken van het slagingspercentage bij de eerste poging van een opleiding met het landelijke percentage voor dezelfde periode, en het nagaan of het uiteindelijke slagingspercentage de 100 procent benadert. Vergelijk dezelfde tweejarige afstudeercohorten, want één enkele jaargang kan een afwijkend resultaat opleveren. De FSBPT-programmaoverzichten bieden de actuele cijfers voor elke instelling.
Hoeveel kost een DPT-opleiding doorgaans?
De gepubliceerde kosten van de opleidingen variëren van minder dan $50.000 voor sommige openbare opleidingen binnen de staat tot meer dan $200.000 bij verschillende particuliere instellingen. Openbare universiteiten rekenen vaak aanzienlijk meer aan studenten van buiten de staat, terwijl particuliere opleidingen doorgaans één tarief hanteren, ongeacht de woonplaats. Vergelijk de door de instellingen opgegeven bedragen in de APTA-kostenlijst en tel daar vervolgens de kosten voor huisvesting, reizen, collegegeld en gederfde inkomsten tijdens klinische stages bij op.
Moet ik kiezen voor een driejarige ‘lockstep’-opleiding of een versnelde DPT-opleiding?
Een driejarig ‘lockstep’-programma biedt een groep studenten meer tijd om de theorie- en praktijkopleiding in een gezamenlijk tempo te doorlopen. Met een versneld programma kun je sneller afstuderen, maar het strakkere rooster kan de flexibiliteit beperken voor werk ernaast, keuzevakken of persoonlijke verplichtingen. Vergelijk de praktijkweken, stageplaatsen, vakanties en totale kosten van levensonderhoud voordat je het kortere programma als de goedkopere optie beschouwt.
Bij welke DPT-opleidingen kun je het makkelijkst worden toegelaten?
DPT-opleidingen rapporteren hun toelatingsgegevens niet in een voldoende uniform formaat om een betrouwbare nationale ranglijst op te stellen van de opleidingen waarvoor de toelating het gemakkelijkst is. Je kunt de toegankelijkheid inschatten door de toelatingseisen, de GPA’s van toegelaten studenten, het aantal aanmeldingen, de omvang van de jaargangen en het beleid inzake sollicitatiegesprekken te vergelijken. Houd daarbij de CAPTE-accreditatie en de resultatengegevens in het oog, want lagere toelatingsdrempels zeggen niets over de vraag of afgestudeerden slagen voor het NPTE of een baan vinden.
Waar het uiteindelijk op neerkomt voor sollicitanten
Stel je shortlist samen op basis van aantoonbare resultaten, kosten, onderwijsvorm en klinische vereisten, in plaats van op basis van het prestige van de universiteit. Vergelijk voor elke opleiding de meest recente NPTE-slaagpercentages, de arbeidsmarktdeelname van afgestudeerden, de totale kosten van de opleiding, de onderwijsvorm en de klinische stages. Gebruik de genoemde voorbeelden om je onderzoek via PTCAS te starten en controleer vervolgens de actuele cijfers bij elke opleiding, aangezien collegegeld en resultaten per jaargang kunnen veranderen.
Sommige DPT-opleidingen laten studenten kennismaken met digitale hulpmiddelen die in de klinische zorg worden gebruikt. Met Physitrackkunnen fysiotherapeuten de patiëntenapp ‘ PhysiApp ’ en de oefeningenbibliotheek gebruiken om thuisprogramma’s voor te schrijven en de voortgang van patiënten te volgen. Wij bieden gratis academische licenties voor ‘ Physitrack ’ aan in aanmerking komende DPT-studenten van partnerinstellingen. Beschouw toegang tot een bepaalde tool als een bijkomend voordeel nadat je de opleidingsresultaten, kosten, opzet en klinische vereisten hebt vergeleken.
